25 października 2014 w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu odbyła się "Margaretkowa Sobota" z udziałem Księdza Biskupa Teofila Wilskiego.

Spotkanie rozpoczęło się o godz: 14.20 od modlitwy, której w miesiącu październiku zabraknąć nie powinno - od różańca w intencji kapłanów i powołań. Poprowadził go nasz opiekun - ks. Ryszard Szurek FDP. Eucharystia rozpoczęła się o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia.

Przewodniczył jej Ks. Bp Teofil Wilski. Koncelebrowali: proboszcz - ks. Tadeusz Błaszczyk FDP, ks. kan. Edward Wawrzyniak i ks. Ryszard Szurek FDP. Obecny był też ks. dr Przemysław Talaga i ks. Marcin Chrzęszczyk FDP.

Czytania i modlitwę wiernych przygotowali członkowie Apostolatu.

W homilii Ks. Biskup mówił o wartości modlitwy w życiu każdego chrześcijanina. Mówił jak wielką wartość ma modlitwa w intencji kapłanów i powołań kapłańskich, podziękował Apostolatowi za każdą modlitwę i sam przyznał, że otrzymał już kilka Margaretek...

Dary ofiarne - kwiaty, chleb, hostię i wino w procesji ponieśli członkowie Apostolatu wraz z siostrami. Przed błogosławieństwem pan Tomasz wypowiedział przed figurą Matki Bożej Fatimskiej słowa zawierzenia Matce Bożej wszystkich kapłanów i całego dzieła Apostolatu Margaretka.

Dalsza część odbyła się w sali w ogrodzie. Tam na wszystkich wspaniały tort...


Zapraszamy na kolejne czuwania
Bóg Zapłać za Waszą obecność!

Więcej szczegółów ze spotkania z Księdzem Biskupem Teofilem pod linkiem.